PIDULIK AVATSEREMOONIA-KOORIKONTSERT

St. Mary’s Academy, 1615 SW Fifth Ave, Portland, OR
Kolmapäeval, 3. augustil, kell 7:30 pl.
LEP2011 unustamatuks avalöögiks astub üles Lonnie Cline, kes juhatab üle saja liikmelist ühendkoori ja kolmekümne kahe liikmelist orkestrit. Kooris laulavad Clackamas Community College’i kammerkoor, kammerkoor Unistus, segakoorid USA läänerannikult ja Ontariost, Kanadas. Lauljaid  on veel ka Portland Symphonic Choir, Oregon Repertory Singers ja Oregon City High School Singers kooridest.

Avatseremoonia juhatab sisse Lääneranniku Eesti Päevade embleemide pidulik, seletustega saadetud  sissemarss, kus esitleme LEP-i vappe alates aastast 1953 kuni tänaseni.

Kontserdi esimene pool algab Cyrillus Kreegi “Reekviemiga”, mis on esimene eesti helilooja loodud reekviem. Kreek komponeeris selle majesteetliku helitöö aastail 1925-1927. Esiettekanne toimus 20. oktoobril 1929 aastal Tallinnas, Estonia Muusikaosakonna Segakoori ja Eesti Sümfooniaorkestri esituses. See vägev kompositsioon sisaldab selgesti äratuntavaid eesti rahvamuusika motiive. Lääneranniku Eesti Päevade 2011 avatseremoonial esitatatav ettekanne saab olema esimene esitus  Põhja-Ameerika mandril koos koori ja täis orkestriga.


Kontserdi teisel poolel esitatakse tuntud eesti koorimuusikat nagu Tõnis Mägi “Koit”, Gustav Ernesaksa “Mu isamaa on minu arm”, mida võib pidada mõjukamaks eesti lauluks nõukogude okupatsiooni aastail, Ülo Vinteri “Laul põhjamaast”, Gustav Ernesaksa “Lõikuse laul” ja Urmas Lattikase “Väike maa”.

Lonnie Cline, laulustuudio juhataja Clackamas Community College’is, sai humanitaarteaduste bakalaureuse kraadi koorijuhataja-ja vokaalerialal Idaho State Universityst Pocatellos, Idahos. Magistratuuri ajal Oregoni Ülikoolis Eugene’is töötas ta õppeassistendina ja juhatas kaht ülikooli džäss-ansamblit.

Clackamas Community College’i laulukoorid ja ansamblid on esinenud USA’s, Kanadas, Austraalias ja Euroopas. Viimasel Euroopa ringreisil esines nende ansambel Chamber Singers  ülemaailmsel Eesti sõpruslaulu- ja tantsupeol Tallinnas. Viimase 30 aasta jooksul töötab  Lonnie Cline ka kohtuniku ja nõustajana muusika ja laulukonkursidel. Aastal 1998 töötas ta džässi artisti ja õpetajana Tallinnas Georg Otsa Muusikakoolis. Muusika ja laulu kaudu on Lonnie Cline, Unistus ja Clackamas Community College’i Kammerkoor 1994 aastast saadik osutanud märkimisväärset tuge meie Portlandi eesti kogukonnale.

Map to St. Mary’s Academy: