Külalisesinejad

◊ “Kajakas”
Pärnu rahvatantsuansambel “Kajakas” sai alguse 1951 aastal.  Ansambli juhiks on   Rita Mändla, kelle käe all käivad koos 6 tantsurühma, milles osalevad tantsijad vanuses 12-58.  Esinemas on käidud nii Euroopas, Aafrikas, kui ka Ameerikas.  Tantsitakse traditsioonilisi eesti rahvatantse, esitatud on ka teatraalseid tantsuetendusi.
Portlandi tuleb ansamblit esindama noorte edasijõudnute segarühm.
Kihnu Poisid

Kihnu Poisid on 1996. aastal Kihnust alguse saanud folkpunt. Muusikute põhiliseks eesmärgiks on vanade kihnu merelaulude taaselustamine ja kuulajateni toomine.  “…just meri, meremehed ja kaldale jäänud pruudid on meile eriti südamelähedased.”
15 aasta jooksul on Kihnu Poisid läbi käinud kõik Eesti suuremad folkfestivalid ning praeguseks on neil ilmunud kaks CD plaati, mis pajatavad põhiliselt Kihnu meremeeste töödest  ja seiklustest.

◊ Ahto Nurk and Virve Lääne

esindavad koos Tallina Lauluklubi “Laulurõõm”, mis loodi 38 aastat tagasi Ahto Nurk-a poolt, ja mille eest vedaja ta on siiamaani.

Ahto Nurk on üleriigilise Rahvamuusikapeo lavastaja ja peadirigent, Eesti Orkestrijuhtide Rahvamuusikaorkestri peadirigent, akordioni õpetaja ja hea akordionist.

Virve Lääne on Eesti Orkestrijuhtide Rahvamuusikaorkestri kontsertmeister ja dirigent, Jõelähtme Muuskakooli õpetaja ning osav viiulimängija.

Koos pakuvad nad Lääneranniku päevadel laias valikus ühislaulmist lauluklubi õhtutel.